Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubové informace

Úprava pravidel pro novou sezonu:

Do pravidel bych chtěl po zkušenosti z loňské sezóny a stížnosti některých z vás zakomponovat následující:

1) Pokud se prokáže že v týmu nastoupil černoch, myšleno opravdu hráč co nemá na soupisce co dělat a je tam rádoby na tajnačku, tým dostane pokutu 1000,- kterou uhradí soupeři.

Pokud se týmy mezi sebou domluví, že mají marodku aopod a jmenovitě upřesní že potřebují doplnit ,,normálními" hráčemi a soupeř to schválí, normálně se zápas odehraje a výsledek započítá.

Tohlke sice jistý ústupek a trošku protiřečí prvnímu, ale je to opravdu myšleno jen v duchu odehrání zápasu, k tomu se dostanu v bodě dvě.

2) Pokud tým nenastoupí k zápasu z nějakého důvodu, že se neslezli apod. pokud se dozvím včas (stává se týmové hory, zájezd na MS apod.) jsem schopen zápas zrušit a přesunout na jindy.

V případě, že zápas zrušit nepůjde, respektive tým to oznámí třeba 3hodiny před zápasem jak se dělo v loňské sezóně, zaplatí tým který se nesešel soupeři poměrnou částku ledu, tedy polovinu pronajatého ledu.

V Brně 21.5.2014                        Zápis z porady vedoucích týmů OBL
 
Zúčastnění:
Michal Hegr – Čerti
Oldřich Pírek + 2– Vegas
Aleš Leicman – Farma
Vladimír Ujčík – Flyers
Michael Komín – Falcons
Marek Melichar - Toro
Karel Kopecký – Wolves
Otakar Nohel – Kénig
Jaroslav Hanzal – Raja
Kormidlo bez účasti
 
Nové týmy:Jiří Nechvátal Black Old a Jan Kopecký +1 za nový tým, zatím beze jména
Schůzky se tak zúčastnila nadpoloviční většina.
 
Hlavní body jednání:
1)      Schválení přijetí dvou nových týmů a rozšíření soutěže na 12 týmů.
2)      Úprava pravidel (zmírnění ,,doživotního trestu“ viz. níže)
3)      Úprava pravidel – doplňování hráčů na soupisku
4)      Pevné nastavení věkové hranice hráčů OBL
5)      Hrací plán, Rosice ANO – NE, zajištění časomíry Rosice...
6)      Rozhodčí – ČSLH nechce uvolňovat rozhodčí na amatérské soutěže
7)      Poplatky, startovné...
8)      Doplňující info, poznámky...
9)      Poháry, medaile, trofeje...
 
  1. Pro přijetí dvou nových týmů se vyjádřili všichni pro, nově příchozí týmy musí splňovat podmínky soutěže dle nastavených pravidel OBL. Hráči starší 40 let (musí dovršit 40 let věku během sezóny, ne kalendářního roku, hráči kteří hráli 1. ligu, 2.ligu extraligu ... musí být starší 50 let atd.
  2. v pravidlech v sekci Tresty IV v bodě 4 došlo k úpravě – zmírnění trestu hráčů za napadení rozhodčího, funkcionáře ...bude následovat trest – stop na 10 ligových utkání (ne do konce sezony, tady si to dovolím upravit, protože pokud by hráč napadl sudího apod. v předposledním zápase soutěže tak stojí jeden zápas. Takže 10 ligových zápasů stop, přenáší se do následující soutěže. Dále zbytek působení v OBL hraje pod podmínkou, že pokud obdrží v následujících ročnících jakýkoliv vyšší trest než 2 minuty končí v soutěži na doživotí...Zároveň byl omilostněn hráč Dušan Sedláček, který v loňské sezóně po třetím zápase dostal ,,doživotí“. V hlasování zástupců týmu hlasovalo pro omilostnění 7 pro 1 proti 1 se zdržel (hlasovali zástupci s již hrajících týmů. Dušan Sedláček tak bude v ročníku 2014/2015 hrát pod podmínkou, nesmí dostat větší trest než 2 minuty, jinak končí v soutěži OBL na doživotí.
  3. Týmy mohou doplnit, změnit, prostě hýbat s hráči pouze do konce odehrání prvního kola. Celkem může být změněno, dopsáno 5 hráčů.
  4. Všichni nově příchozí hráči musí být starší 40 let, kteří působil nejvýš v krajském nebo okresním přeboru. Hráči z 2.ligy, 1.ligy, extraligy, NHL..musí být starší 50 let.
  5. Odhlasovalo se (všichni pro) že soutěž se odehraje dvoukolově, každý s každým celkem tedy 132 jednotek s tím, že zachováme i nedělní ledy v Rosicích. V Rosicích byl letos problém se spolehlivostí časomíry, proto bylo odhlasováno, že domácí tým hrající v Rosicích si zajistí časomíru. Buď stávajícího hocha Martin Šimre 725355709, nebo někoho z vlastních řad, či rodinných příslušníků. Sudí Komínek občas brával i tatíka na časomíru, zjistím kontakty a dám na web.
  6. Pan Sklenář ze svazu rozhodčích začíná dávat nůž na krk stávajícím sudím pískajícícm pod svazem, aby nepískaly amatéry. Je tedy otázka, zda bude David Otáhal nadále působit jako sudí OBL, či nikoliv. Pro případ že mu to nebude umožněno, využijeme služeb Jirky Chocholouš (Čerti) a Stanislava Lercha (wolves) kteří mají také licence, ale spadli výkonnostně z druhé ligy atd. Popř. vychováme nového sudího, mimo svaz.
  7. 132 hracích jednotek, z toho 100 v Brně a cca 32 v Rosicích, vychází s rezervou na poháry na 46000,- na tým na rok. Tak jak jsme si odhlasovali, prosím uhradit do konce června 2014 ,,kauci“ 10000,- která bude sloužit jako jistina, že tým se na poslední chvíli neodhlásí atd. Pokud vše dopadne, bude nás 12 týmů, částka bude použita na startovné (46000,- minus 10000,-) Pokud tým nenastoupí, nebo se odhlásí, částka propadne do kasy OBL. Do 10.8.2014 musí týmy uhradit zbytek startovného na první polovinu sezony, což je 13000,- (10000,- + 13000,- = 23000,-) Druhá část startovného 23000,- do 30.11.2014. Celkem tedy 46000,- na tým na sezonu 2013/2014. Vše bude v pravidlech, tak jako v loňské sezóně. Zachoval jsem i ,,výběrčí“ termíny. Podle kalendáře bychom měli hrát do 7.5.2015. Zohlednil jsem pouze Vánoce, ostatní svátky a jarní prázdniny jsem nezohlednil, protože bychom hráli do června...Plait můžete po předchozí domluvě cash nebo převodem na účet 1059656017/3030 Air Bank
  8. Prosím všechny týmy, aby soupisky zasílaly do 10.8.2014 stejně se startovným. Formulář na soupisky obdržíte meilem. Je potom již jen necelý měsíc na to vše zaktualizovat na serveru AHL a na stránkách OBL. Veškeré změny, které jsme si odhlasovali a které se budou týkat nového ročníku 2014/2015 budou zmodifikovány i v pravidlech soutěže. Jakmile obdržím oficiální název nového týmu, vše bude zaktualizováno a doplněno. Informujte prosím hráče o všech změnách.
  9. Oba nové týmy musí mít tmavou a světlou zápasovou sadu dresů opatřenu čísly!
  10. Poháry, medaile a trofeje pro nejlepší oceňované hráče, jako nejlepší brankář, nejlepší střelec, nejlepší nahrávač a vítěz kanadského bodování budou předány na tzc. Gala večeru 21.6.2014 v Pizzerii Tusto na Nových Sadech. Pokud se týmy akce nezúčastní, předám dle předcházející domluvy kdekoliv jinde. O Gala večeru budete informováni meilem a na stránkách OBL. Můžete pozvat i kamarády a známé ze svého okolí. Informujte prosím o akci své spoluhráč.
 
 
Díky za účast a spolupráci
pokud k výše uvedenému něco máte, reagujte.
Popř. pokud jsem na něco zapomněl taktéž.
 
Karel Kopecký
 
 
 
V Brně 14.10.2013                        Zápis z porady vedoucích týmů OBL
 
Zúčastnění:
Michal Hegr – Čerti
Oldřich Pírek a Josef Trumpeš – Vegas
Aleš Leicman – Farma
Vladimír Ujčík – Flyers
Michael Komín – Falcons
Marek Melichar - Toro
Karel Kopecký – Wolves
 
Kénig, Kormidlo a Raja se omluvili. Kormidlo a Kénig (Dan Knos a Michal Krajcer mě volali, kdyby něco, sporné situace, hlasování atd, že jsou na telefonu)
 
Schůzky se tak zúčastnila nadpoloviční většina.
 
Hlavní body jednání:
1)      Nutnost prodloužení sezóny do května 2014 (podmínka ledů st, čt, ne v tyto luxusní časy, po odchodu Black Old a již nasmlouvaných ledů v Rosicích se nám základní část výrazně zkrátila a je nutno natáhnout)
2)      Incident hráče Wolves Dušana Sedláčka s rozhodčím (Rosice 6.10.2013 zápas Farma – Wolves – napadení sudího Martina Musila)
3)      Projednání a schválení či neschválení nových hráčů Zdeněk Hrabálek (Čerti) a Igor Pelka (Vegas)
 
1)      Z důvodu nutnosti nějakým způsobem natáhnout soutěž do května zvítězil návrh prodloužit soutěž třetím kolem bez hraní  play off. To znamená, že se utká každý s každým a vítězem soutěže se stane ten, který po posledním zápase 25.5.2014 bude na prvním místě tabulky. Důvodů proč takto bylo více a vedoucí týmů vám k tomu řeknou své. (spravedlivější systém, všechny týmy odehrají stejný počet zápasů atd.) Na stránkách OBL již najdete rozlosování soutěže s novým modelem na 135 ledových jednotek do 25.5.2014. Ledy v Rosicích se tak nebudou rušit a budou nasmlouvány až do května. Do 10.12.2013 musí týmy uhradit dalších 22000,- na tým. Nebudu to již opravovat v pravidlech, tam máme jiné datum a jinou částku. Termín doplatku třetí částky ve výši 13000,- na tým bych viděl do 10.4.2014.
2)      Hráč Dušan Sedláček (Wolves) byl za napadení rozhodčího ,,doživotně“ vyloučen ze soutěže OBL bez možnosti se odvolat. (Nebylo o čem hlasovat)
3)      Hráči Igor Pelka a Zdeněk Hrabálek byli zamítnuti. Hlasování o Igorovi Pelkovi 7 bylo proti, hlasování o Zdeňkovi Hrabálkovi 6 proti, jeden pro.
 
Dále, ohledně hráčů OBL. Soupisky, které jsou vyvěšeny na webu OBL a AHL jsou platné a ,,zmražené“. Tím se rozumí, že hráči na nich figurující jsou schválenými hráči i když ne všichni dle různých sdělení splňují podmínky. Myšleno, že hráč údajně někde hrál kdysi, nebo byl jen na soupisce druhé ligy atd. Abychom předešly dohadům, bylo hlasováno o tomto stavu a zmražení s výsledkem 7 pro zmražení. Nově může být na soupisky OBL napsán pouze hráč, splňující podmínky startu v OBL, tedy starší 40 let se startem maximálně v krajském přeboru, respektive starší 50 let, pokud hrál vyšší soutěž než krajský přebor. Nově příchozí hráči budou lépe lustrování přes svaz ledního hokeje.Nově se tak nespokojíme  jen s tvrzením hráče, popř. vedoucího týmu, že nikde nehrál vyšší soutěž než Krajský přebor apod.
Pozor, od nynějška statistiky na AHL eviduje Michal Churavý z Tora. prosím všechny týmy, aby si předělaly zápisy o utkání podle abecedy. Usnadní to Michalovi život.
 
Díky Karel Kopecký